27 Ekim 2016

Bando Kayış

 

Global Bando

Bando, 1906 yılından buyana lastik olmayan kauçuk ve plastik endüstrisinde yeni teknolojiler ve ürün geliştirme ile müşteri ihtiyaçlarına yanıt vermede öncü olmuştur. Yıllardır sürekli değişen ihtiyaçları karşılamak adına; güç aktarım kayışları, konveyör bantları ve sistemleri hassas donanım bileşenleri, plastik filmler ve levhaları, hybrid kauçuk endüstriyel ürünleri, optoelektronik ve elektronik malzemeler üretmektedir. Dünya genelinde, Asya, Avrupa ve Amerika’da, 14 ülkede 21 işletme ile hizmet vermektedir.

Amacımız dünya genelinde 3.500’ü aşkın çalışanımızla birlikte maksimum etkinlik için eşsiz yeteneklerini kullanarak bir kurum kültürü oluşturmak ve korumaktadır. Üretim sürecimizin tüm aşamalarında ciddi sosyal sorumluluk, enerji tasarrufu ve çevre duyarlılık projeleri etkin olarak kullanılmaktadır. Kuruluşumuz ikinci yüzyılında ilerlerken, BANDO olarak; çevremizdeki ve dünyadaki gelişmelere yanıt vermek adına öncülük etmeye devam edecektir. Bizi geçmişten geleceğe, sürekli desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

 

Bando Kayış San. Ve Ticaret (TÜRKİYE) A.Ş.

2003 yılında (GOSB) Gebze Organize Sanayi Bölgesin’de 20.000m² alana kurulmuş olup; 110 kişilik çalışma ekibiyle hizmet vermektedir. Endüstriyel ve otomotiv güç aktarım kayışları konusunda üretim ve ticari faaliyetlerini yürütmektedir.

Bando Turkiye; klasik V kayışları, tırtıllı V kayışları ve Otomotiv kanallı kayışları üretimi yapmaktadır.
Endüstriyel ürünlerde %40’lık bir oranla Pazar lideri konumunda bulunmaktadır. Ayrıca, Otomotiv pazarında; Toyota başta olmak üzere; Otokar, Temsa, Isuzu, Türk Traktör, Erkunt Traktör ve Ramzey gibi OEM firmalarına tedarikçilik yapmaktadır. Bando Türkiye; Almanya, İspanya, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere ürettiği ürünleri dünyanın her yerine ihraç etmektedir.

 

Grup Vizyonu;

Ana iş kollarını güçlendir.
Yeni işler yaratma arzusunun içinde ol.
Heyecanlı tartışmalar yönet.

Bando Grup şirketleri kendilerini, profesyonel ruhlu enerjik kişiler tarafından yönetilen organizasyonlar kurarak yenilecektir. Ana işimizi dünya çapında geliştirmenin çak büyük bir arzu ve kararlılıkla takip edildiği, enerji ve istekle yeni iş sahaları yaratma peşinde alacağımız bir organizasyon haline gelmeyi hedefliyoruz.